Balıkyolu korsan taksi, web sitemize hoş geldiniz. Bu web sitesinin amacı siz değerli misafirlerimize araç temin edip istediğiniz bir konumdan, istediğiniz bir konuma uygun fiyat politikası uygulayarak sizleri hızlı ve güvenli bir şekilde gideceğiniz noktaya ulaştırmaktır. Korsan Taksi Balıkyolu web sitesinin yayın amacını sizlere kısaca bildirdik. Esenyurt Korsan Taksi Durağı olarak bizlere hemen ulaşarak taksi çağırabilirsiniz. Şimdi sizlere Esenyurt Balıkyolu Korsan Taksi semti hakkında kısa bir bilgi verelim.

TEM Avcılar Haramidere Bağlantı Yolu’nun hemen yanında bu semtte bulunur. İlk önce İncirtepe mahallesine bağlı olan, sonrasında İnönü mahallesi ve son olarak adını Balıkyolu caddesinden alan Balıkyolu mahallesi 1980’li yıllardan sonra gelişmeye başlamış ve günümüzde Esenyurt’un en önemli yaşam merkezlerinden biri olmuştur. TEM Avcılar Haramidere Bağlantı Yolu yapılmadan önce koruluk bir alan iken, tem bağlantı yolundan sonra gelişmiş ve Avrupa Yakasının en önemli yaşam merkezlerinden biri olmuştur. Konut alımı ve kiraların İstanbul ortalamasına göre çok uygun olduğu semt ulaşımda da büyük bir öneme sahiptir. Balıkyolu mahallesi, Esenyurt’un mihenk taşlarından biri olmuştur.

Balıkyolu Korsan Taksi
Balıkyolu Korsan Taksi
esenyurt korsan taksi

Eğitim

Eğitim alanında da 2 eğitim kurumu bulunmaktadır.(Fevzi Danış İlköğretim Okulu, Fahir İlkel İlköğretim Okulu) Ayrıca Esenyurt Şerife Bacı Halk Eğitimi Merkezi’ne çok yakındır. Yunus Emre mahallesinde bulunan İstanbul – Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nden de mahalleli yararlanmaktadır.

Parklar

E-5’in hemen yanında Emin Batmazoğlu Parkı bulunmaktadır. Park’ta kafeterya binası, üstü kapalı ve barbekülü piknik masaları, yürüyüş yolu, Ç.O. alanı mevcuttur. Ayrıca Mehmet Akif Ersoy Parkı’na sınır bir mahalle olduğundan, mahalleli bu parktan da yararlanabilmektedir. Bu parkta da kafeterya binası, yürüyüş yolları, seyir terası, köprüler, şelale ve gölet, halı saha, Ç.O. alanı, fitness alanı, kameriye, pergola ve kültür Merkezi bulunmaktadır.

Ulaşım

Balıkyolu mahallesine ulaşım İETT’nin düzenli seferleriyle sağlanmaktadır. 142F no’lu hatlarla 30 dakikada İstanbul’un Avcılar (METROBUS) bölgesinden Esenyurt yolu üzerinden Firüzköy mahallesi, Tokat mahallesi ve Balıkyolu mahallesine ulaşmak mümkündür. Ayrıca Küçükçekmece, Avcılar, Esenyurt ilçeleriyle de minibüs seferleri bulunmaktadır.

İbadethaneler

Balıkyolu mahallesinde Hafız Mustafa Uzgur (Özgür) Yeşil (Kadiriler) Camii ve Külliyesi, Şehitler Camii ve Osmanlı Camii’leri bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir